Dobra książka, Władza w sieci. Jak nami rządzą social media

Kto ma dzisiaj władzę?

Bez czego byśmy nie mogli obyć się w dzisiejszych czasach? Oczywiście, że jest to pytanie jak najbardziej retoryczne, ponieważ każdy z nas ma dzisiaj zupełnie inne priorytety

Bez czego byśmy nie mogli obyć się w dzisiejszych czasach? Oczywiście, że jest to pytanie jak najbardziej retoryczne, ponieważ każdy z nas ma dzisiaj zupełnie inne priorytety. Tak, ktoś by powiedział, że bez miłości, bez swojej rodziny, bez swojego auta a nawet bez psa. Jednak w zdecydowanej większości ludzie opowiedzieliby się za dostępem do internetu. To, co jeszcze kilkanaście lat temu mogłoby się wydawać niemożliwe dzisiaj przechodzi wszelkie zdumienie. Większość osób spędza w sieci nawet do 12 godzin dziennie resztę poświęcając na sen i jedzenie. O tym, co internet robi ze światem i nie tylko napisano już wiele książek. Na szczególną uwagę zasługuje “Władza w sieci. Jak nami rządzą social media” autorstwa Łukasza Walewskiego.

Świat w social mediach

Chyba nie ma lepszego podsumowania tego co aktualnie dzieje się w internecie. Social media! Tak, to właśnie coś co bez niczego wciąga nas i sprawia, że przez długi czas nie możemy wyjść z tego. Odkąd social media pozwoliły na zarobienie ogromnych pieniędzy prawie na nic nie robieniu można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość osób ma parcie na to aby zostać potężnym influencerem, którego będą słuchać miliony osób. Jest to po części szkodliwe zjawisko w szczególności wśród młodych osób, jednak nie o tym będzie dzisiaj mowa. Obecnie nie tylko zwykli, szarzy ludzie mają konta w takich serwisach społecznościowych. Zdecydowana większość polityków ma konta w takich mediach, dzięki czemu ze swoim przekazem są w stanie dotrzeć do jeszcze większego grona osób. I to z ogromnym skutkiem. Prawda jest taka, że kto chce rządzić, ten na pewno będzie miał konto na Twitterze, Instagramie, Facebooku i na innych możliwych serwisach.

Wiadomości z pierwszej ręki

Kiedyś zanim coś było podane do opinii publicznej mijał czas. Teraz gorący news może trafić do publiki w ciągu kilku sekund od wydarzenia. Teraz o pewnych rzeczach w pierwszej kolejności dowiadują się wyborcy a potem oficjalną drogą dyplomaci – chyba, że również skorzystają z serwisu społecznościowego, gdzie dany polityk ma swoje konto. Dla jednych zasięg i moc internetu jest czymś przerażającym, bowiem porównywane jest to do zbliżającego się armageddonu. Jednak tak naprawdę”Władza w sieci. Jak nami rządzą social media” Łukasza Walewskiego to pełna anegdot opowieść o politykach oraz znanych osobach z show-biznesu, którzy za pomocą social mediów kontaktują się ze światem. Autor tej książki to wybitny znawca dyplomacji, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego kto rządzi na świecie i jakie osoby są doskonale znane w social mediach.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com