Atlas cudów świata, Dobra książka

Podróżowanie dla każdego

Podróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy jakie mogą nam się trafićPodróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy jakie mogą nam się trafić. Nawet, jeżeli ktoś jest domownikiem i nie lubi za bardzo wychylać nosa poza czubek swojego domu, to na pewno przyzna, że jednak podróżowanie to coś, co sprawia że można jednak się poświęcić i wyjść z tego domu. Może nie każdy z nas ma odpowiednie finanse na to aby odbywać podróż każdego roku do bardzo egzotycznych miejsc (chociaż by bardzo tego pragnął). Jednak na pewno uda nam się wyjechać chociażby na kilkudniowy wypad nad jezioro, w góry lub nad Bałtyk. Warto również uczyć swoje dzieci tego, że podróżowanie to wspaniała sprawa wnosząca do naszego życia wiele cennych wartości. W przekonaniu ich do tego może pomóc nam książka pt.”Atlas cudów świata” autorstwa Bena Handicotta (https://www.taniaksiazka.pl/atlas-cudow-swiata-ben-handicott-p-1333328.html).

Cuda na świecie

Co prawda mamy oficjalnie siedem cudów świata, które w ostatnich czasach się zmieniły, jednak nie można powiedzieć, że inne miejsca nie zasługują na takie miano. Każdemu z nas może podobać się coś zupełnie innego, bowiem mamy inne gusta. Jednak nie o tym mowa. Wyżej wspomniana książka to podróż przez cały świat, przez każdy kontynent, dzięki czemu nasze dzieci będą mogły zobaczyć najróżniejsze miejsca. Nic lepiej nie przemawia do naszych pociech jak obrazki, zdjęcia. Dlatego też w tej książce są one bardzo starannie wykonane przez Lucy Letherland, która zadbała o każdy, nawet bardzo mały detal, dzięki czemu książkę ogląda się z wielką przyjemnością. Razem z dziećmi wyruszmy w tą podróż, dzięki czemu i my na nowo przypomnimy sobie najróżniejsze fakty geograficzne oraz będziemy mogli poznać różnego rodzaju ciekawostki.

Podróż dookoła świata

Atlas cudów świata” Bena Handicotta to podróż dookoła świata, dzięki czemu nasze dzieci nie tylko będą miały okazję do tego aby poznać różne zabytki oraz atrakcje. To także inni ludzie, inne tradycje, które dzięki temu, że są tak odmienne są jeszcze bardziej fascynujące i wciągające. Autor daje czytelnikom możliwość poznania 31 miejsc znajdujących się na różnych kontynentach. Zaliczyć do nich można: Mount Everest, Zakazane Miasto, Dolinę Śmierci, Rów Mariański i… I lepiej nie zdradzać co jeszcze można zobaczyć w tej książce, ponieważ zbyt szybko się wszystkiego dowiemy. Lepiej samodzielnie, razem z rodzicem odkrywać te miejsca, gdzie jeszcze nigdy nie udało nam się dotrzeć. Być może ta książka stanie się wspaniałą zachętą dla młodych pokoleń do tego aby swoje dorosłe życie poświęcić na podróżowaniu? Warto się o tym przekonać. Poza tym jest to również spora dawka wiedzy, którą na pewno przyszli uczniowie będą mogli wykorzystać w szkole.

Coffee obraz autorstwa katemangostar - www.freepik.com